Dlaczego warto odwiedzić Lwów?

Lwów, pomimo upływu czasu, nadal dla wielu Polaków ma duże znaczenie historyczne i kulturowe. W tym niezwykłym mieście wciąż bowiem można natknąć się na wiele polskich akcentów. Mieszkańcy Lwowa często nawet posługują się specyficzną odmianą języka polskiego – zwaną potocznie gwarą lwowską. Miasto stanowi nieformalną granicę pomiędzy religią prawosławną oraz katolicyzmem, a także Wschodem i Zachodem. Ciekawe zabytki, różnorodność kulturowa i specyficzna atmosfera tego miejsca sprawia, że wielu naszych rodaków decyduje się na odbycie wycieczki do Lwowa.

Na swej popularności coraz bardziej zyskują krótkie wyjazdy – weekendowe, jedno lub trzydniowe. Turystów oprócz ciekawej architektury i wielu atrakcji turystycznych przyciągają też niskie ceny. Lwów oddalony jest od Przemyśla tylko niecałe 100 kilometrów, co również stanowi dość duże udogodnienie dla osób chcących wyrwać się gdzieś na jeden, czy dwa dni. Przed wyjazdem warto pamiętać jednak o pewnych ograniczeniach: konieczności wyrobienia paszportu, Zielonej Karty dla samochodu, a jeśli pojazd jest wypożyczony lub w leasingu – także notarialnego upoważnienia do wjazdu. Trzeba liczyć się również z długą kolejką na przejściu granicznym oraz koniecznością wymiany waluty. Wszystkie niedogodności rekompensuje jednak możliwość odpoczynku w luksusowym hotelu za niewielkie pieniądze, można również skosztować wybornego wina, skorzystać z usług fryzjera, kosmetyczki, dentysty, czy odwiedzić SPA naprawdę niewielkim kosztem.

Do najpopularniejszych atrakcji we Lwowie można zaliczyć: Pałac Potockich, Cmentarz Obrońców Lwowa, Katedrę Łacińską, Kasyno Szlacheckie, Teatr Wielki, w którym obecnie znajduje się opera lwowska, Kopiec Unii Lubelskiej, Park Stryjski, czy Bazar Rynek Krakowski. Wszystkich atrakcji nie da się oczywiście zobaczyć w ciągu jednego dnia. Dlatego jeśli zdecydujesz się na wybranie wycieczki do Lwowa oferowanej przez biuro podróży warto zaznajomić się z jej szczegółowym harmonogramem np. czy ofercie znajdzie się wycieczka do czarnobyla.

Podsumowując – niewielka odległość od granic Polski, wartości historyczne, wszechobecne ślady polskiej kultury oraz niskie koszty sprawiły, że wycieczki do Lwowa stały się niezwykle popularne. Jest to miejsce całkowicie bezpieczne i interesujące. Polska młodzież odwiedzając Lwów może przekonać się, jak wyglądał nasz kraj w latach 80-tych i we wczesnych latach 90-tych.

You may also like