Jak można zwiększyć swoją zdolność kredytową

Jeśli zostałeś wstępnie zatwierdzony do kredytu hipotecznego, ale dom, który chcesz kupić, kosztuje więcej, niż wcześniej zatwierdzono, to nadal możesz uzyskać zgodę na większą kwotę pożyczki. Podnieś swoją zdolność kredytową, aby uzyskać niższą stopę oprocentowania.

Podnosząc swoją zdolność kredytową, możesz uzyskać niższą stopę kredytu hipotecznego, co oznacza, że otrzymasz zgodę na wyższą kwotę pożyczki. Jednym z najczęstszych sposobów, w jaki kredytobiorcy mogą szybko zwiększyć swoją zdolność kredytową, jest spłata salda karty kredytowej. Jeśli masz wysokie zadłużenie na karcie kredytowej, twoja ocena kredytowa zostanie oceniona jako mniejsza. Ubezpieczenie kredytu hipotecznego jest wymagane w przypadku wszystkich kredytów hipotecznych. Zaliczka w wysokości 20% pomoże nie tylko uniknąć kosztownego ubezpieczenia kredytu hipotecznego, ale także będzie finansować niższy procent ceny zakupu, pozwalając na zakup droższego domu. Twój stosunek zadłużenia do dochodu decyduje o tym, czy kwalifikujesz się do pożyczki.

Współczynnik ten to kwota miesięcznych zobowiązań, takich jak karty kredytowe, kredyty, hipoteka w porównaniu z miesięcznym dochodem brutto przed opodatkowaniem. Czynniki kompensujące wysokie wskaźniki to wysoka zdolność kredytowa, duże rezerwy gotówkowe, kilka lat pracy u obecnego pracodawcy, duży wkład własny i spłacone terminowo wszystkie poprzednie kredyty.

Oczywistym sposobem na zwiększenie zatwierdzonej kwoty kredytu jest uwzględnienie wszystkich źródeł dochodu. Jeśli otrzymujesz wsparcie finansowe lub alimenty na dziecko, możesz wykorzystać te płatności jako dochód. Będziesz musiał porozmawiać z doświadczonym doradcą kredytowym na temat wszystkich innych źródeł dochodu, które otrzymujesz, aby sprawdzić, czy kwalifikują się to podwyższenia dochodu. Jeśli chcesz wziąć kredyt hipoteczny Kraków, zawsze najlepiej jest uzyskać wycenę kredytu od co najmniej 3-4 różnych firm, ponieważ pożyczkodawcy nie są sobie równi. Podane przez nich różne opłaty i stopy procentowe będą się różnić w zależności od banku. Jeśli porozmawiasz z czterema różnymi kredytodawcami, uzyskasz zgodę na cztery różne kwoty pożyczek.

You may also like